Mortadela Home -> Produktet -> Sallame -> Mortadela

Mortadela

Mortadela është një specialitet i rajonit Emilia Romagna të Italisë i njohur në të gjithë botën. Karakterizohet nga një finesë e jashtëzakonshme. Bëhet me mish derri të freskët, i cili piqet ngadalë në furrat e EHW dhe i nënshtrohet kontrolleve strikte të këtij proçesi. Nëpërmjet recetës sonë të veçantë, Mortadela jonë ka një shije unike dhe joshëse.

Mënyrat e përdorimit dhe servirjes

Konsumohet e ftohtë prerë në feta të holla.

Shih kombinimet

MORTADELLA

Kombinimet

Përdoret në antipasta të ftohta ose brënda në panine të ngrohtë. Prijeni në shirita të hollë dhe shtojani një salce makaronash me pesto dhe pistacchio. Shoqërojeni gatimin me një gotë lambrusco secco.

  • ANTIPASTO
  • SANDUIÇ
  • PASTA
  • VERË

Produkte të ngjashme

Shih të ngjajshme

Përbërësit

Mish derri i zgjedhur , kripë dhe erëzave natyrale , antioksidues konservues,stabilizues.