Cacciatorino Home -> Produktet -> Sallame Crudo -> Cacciatorino

Cacciatorino

Ky sallam i vogël i detyrohet emrit të tij zakonit të vjetër të gjuetarëve për të marrë me vete një sallam të vogël ndërsa ndodheshin jashtë për gjueti (cacciatore do të thotë gjuetar në italisht). Veçanërisht i njohur dhe i vlerësuar në të gjithë Italinë. I prerë hollë nxjerr në pah aromën delikate dhe freskuese njëkohësisht të kokrave të dëllinjës.

Mënyrat e përdorimit dhe servirjes

Ftohtë, feta hollë.

Shih kombinimet

CACCIATORINO

Kombinimet

DJATH PARMIGIANO REGGIANO, BUKË, BIRRË TË FTOHTË OSE PINOT GRIGIO.

  • PARMIGIANO
  • BUKË
  • BIRRË
  • VERË

Produkte të ngjashme

Shih të ngjajshme

Përbërësit

Mish derri dhe viçi i zgjedhur, kripë dhe erëza natyrale, stabilizues, antioksidantë, konservues.